Emre Mor krizi büyüyor! Fenerbahçe maçında neden oynamadı?

Süper Lig’in 32. haftasında küme düşmemek için mücadele veren Fatih Karagümrük, sahasında Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup oldu. 

Karşılaşmada hem hakem kararları hem de Fatih Karagümrük futbolcusu Emre Mor’un forma giymemesi çok konuşuldu.

MAÇ KADROSUNDAN ÇIKARILDI

Zorlu maçın başlamasına kısa süre kala Fatih Karagümrük’ün ara transfer döneminde Fenerbahçe’den kiraladığı Emre Mor maç kadrosundan çıkarıldı.

Sports Digitale Genel Yayın Yönetmeni Yağız Sabuncuoğlu, Emre Mor’un ayak bileğinden sakatlığı bulunduğu için maç kadrosundan çıkarıldığını iddia etti.

Yeni Açık ve Fanatik gazetesinden Yakup Çınar ise bu durumun tersini belirtti. Emre Mor’un bir sakatlığı bulunmadığını ifade eden Çınar, 26 yaşındaki futbolcunun son yapılan idmanda yer aldığını idmanda çekilen bir fotoğrafta oldukça sağlıklı olduğunu ancak Fenerbahçe’ye karşı forma giymek istemediği için kadroya dahil edilmediğini belirtti.

Çınar, ayrıca Emre Mor’un hafta içinde takımının Fenerbahçe maçı için gerçekleştirdiği antrenmanlarda da yer aldığını kulübün sosyal medya paylaşımlarını gözler önüne sererek paylaştı.

 

“EMRE MOR’UN AYAK BİLEĞİNDEN SAKATLIĞI VAR”

Bunun üzerine Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’dan da konuya ilişkin açıklama geldi.

Başkan Hurma, “Ben ne söylersem söyleyeyim, ikna olma imkanı olmayan insanları ikna etmek mümkün değil. Buna bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Ne yaparsak yapalım Fenerbahçe ve Galatasaray’a yaranamıyoruz. Emre Mor’un oynaması ayrı, oynamaması ayrı bir dert. Bunun altından nasıl kalkacağız? Dün idmandaydım. Son toplantıdaydı katıldı, çıktı tek başına çalıştı. İlk bölümdeki takımla olan ısınma fotoğraflarını paylaşıp ‘Oynamak istemedi’ diye üzerimizden algı yapıyorlar. Emre Mor’un ayak bileğinden sakatlığı bulunuyor. Doğru haber yapın.” açıklaması ile Emre Mor’un ‘bilerek oynamadı’ iddialarına cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir