Patatese gül sapı ekti! Bir hafta sonra baktığında gözlerine inanamadı

Hepimizin, kendi çiçek bahçemizi oluşturacak kadar yeşil alanımız ne yazık ki yok. Neyse ki, elimizde, farkında bile olmadan kendi güllerinizi yetiştirmenizi sağlayacak muhteşem bir ipucumuz var! Yeşil alana hiç ihtiyacınız yok ve bir daha asla çiçeksiz kalmayacaksınız. Kulağa harika geliyor, değil mi? Herkes güzel bir gül demetini sever ve bu numara sayesinde herkes gül dolu bahçeye sahip olacak. Tek ihtiyacınız olan bir tane gül, bir tane patates, bir plastik şişe, biraz saksı toprağı ve bir de saksı.

Gül ve patates mi? Evet, doğru duydunuz! Bu ipucumuz kulağa çok garip geliyor olabilir, ama kesinlikle işe yarıyor!

NASIL YAPILIR?

  • En sevdiğiniz gülü seçin ve elinize alın tüm yapraklarını koparın.
  • Daha sonra gülün baş kısmını çapraz olacak şekilde kesin.( Çiçekten yaklaşık 3 cm)
  • Ardından evde bulunan bir patatesi elinize alın ve hemen üzerine gül sapı genişliğinde bir delik açın; sapın deliğin içinde kımıldamadığından emin olun.
  • Sonra saksının dibine 5 santimetre saksı toprağı dökün ve patatesi üzerine koyun. Saksının geri kalanını saksı toprağı ile do
  • Bir tane boş plastik şişenin alt kısmını dikkatlice bıçak yardımıyla kesin. Topraktan çıkan sapın üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Arada şişenin etrafından gülü sulamayı ihmal etmeyin. Bu işlemi yaptıktan sonra gülün büyümesini keyifle izleyebilirsiniz.

SONUÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir